Serwis Internetowy Miasta Pińczów - www.pinczow.com   Do strony głownej Wstecz - poprzednia strona Kilka słow o nas czyli pinczow.com Wy¶lij do nas maila
 
 

Nie żyje Jan Moskwa starosta pińczowski!

pinczow.pl/MIO
pinczow.pl/ Echo Dnia
17.06.2013 9:54
Wyświetleń: 6402

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł od nas na wieczny spoczynek Jan Moskwa - Starosta Pińczowski.

 Wicestarosta Marek Omasta
 Zarząd Powiatu Pińczowskiego
 Pracownicy Starostwa w Pińczowie


W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł starosta pińczowski. Śmierć przyszła w nocy, podczas snu.

 

Jan Moskwa miał 56 lat, starostą pińczowskim był pierwsza kadencję, wcześniej przez trzy kadencje pełnił funkcję wicestarosty pińczowskiego. Był prezesem zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Pińczowie oraz szefem Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie pińczowskim. Był także w przeszłości radnym Sejmiku Wojewódzkiego, przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego. Był miłośnikiem ogrodnictwa, lubił jazdę na rowerze.

Był historykiem, absolwentem wydziału Historii obecnego Uniwersytetu imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach, za czasów studiów Jana Moskwy, Wyższej Szkoły Pedagogicznej .

Jego wielkim hobby było ogrodnictwo, ale także zbieranie grzybów i wycieczki rowerowe. Był wielkim orędownikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu pińczowskiego i połączenia ich siecią ścieżek istniejących na terenie gminy Busko.

Mieszkał w Pińczowie. Pozostawił żona Irenę, dwóch dorosłych synów.

 

Wasze komentarze

Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników naszego serwisu, za treść których nasza redakcja nie bierze odpowiedzialności. Daj nam znać, jeśli uważasz, że któraś z wypowiedzi łamie prawo, narusza dobra osobiste lub zasady współżycia społecznego.

~mieszkaniec 2013-06-17 03:18:41 | EZ-GY-VM-B2
Szok!!!!!! Szczere kondolencje dla rodziny i najbliższych składam z ogromnym smutkiem i żalem w sercu.

~Q 2013-06-17 03:40:05 | H4-XC-O1-YG
Nieliczna osoba z tzw światka lokalnej polityki do której miałem szacunek, za zwykła szczerość. Współczucia dla najbliższych

~Sarmata 2013-06-17 03:41:19 | I4-YY-7T-90
"Wisz jak jest" już nigdy nie zabrzmi :(

~arti 2013-06-17 04:20:18 | C7-7X-UN-IG
Wielka szkoda, osobiście znałem i bardzo szanowałem pana Janka, szkoda że odszedła od nas tak wspaniała osoba. kondolencje dla małżonki, oraz rodziny.

~pinczowianin 2013-06-17 05:28:16 | FG-DF-2F-3P
[*]

~Chrzestny 2013-06-17 06:57:58 | II-SU-CS-22
Niech odpoczywa w pokoju

~aa 2013-06-17 07:55:11 | 9D-XX-14-45
szok.. taki młody

~jacek 2013-06-17 10:26:44 | 86-TB-S2-0G
wyrazy współczucia dla rodziny, przykre że odszedł...

~1234 2013-06-17 11:05:51 | 2Y-ZO-2O-24
[*]
wyrazy współczucia...

~Przykre to 2013-06-17 14:04:24 | M3-O7-3V-2C
Władz to nie tylko prestiż,wysokie zarobki i błyszczenie na świeczniku, ale także potężna dawka stresów, wewnętrzne rozterki, szamotanie się pomiędzy odruchami ludzkiej, prostej powinności, a sztywnymi, biurokratycznymi normami urzędowymi... Jako człowiek - Jan Moskwa pozostał do końca szczery, otwarty i skromny. Jako starostę - niech Go oceni historia.

~ja 2013-06-17 14:52:10 | VJ-4Q-TR-HX
R I P....

~wieloryb 2013-06-17 15:24:01 | WF-2C-KK-SF
szczery do bólu-"W co wy dzisioj grota?" zna wielu...żal człowieka. Wyrazy ubolewania dla rodziny.

~Ann 2013-06-17 16:18:29 | FO-JC-SV-DR
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. :(

~Yogi 2013-06-17 16:51:50 | 9E-BI-3J-XG
Szkoda człowieka - ale tak to już w życiu jest. Niech spoczywa w spokoju.

~parasol777 2013-06-17 18:57:18 | IB-DX-DO-E6
Świeć Panie nad Jego Duszą :( Dusza człowiek, będzie go brakować...

~do redakcji 2013-06-18 04:44:41 | WJ-UZ-Y1-E3
i po co ten wykrzyknik w tytule? brzmi tak, jakbyście się z tego cieszyli. żałosne

~~ 2013-06-18 11:33:46 | SZ-UK-SU-EY
Znak wykrzyknienia stosowany jest na końcu zdania lub wyrażenia wtedy, gdy trzeba podkreślić siłę wypowiedzi. Stosowany bywa przy zawołaniach, okrzykach, rozkazach, życzeniach, ostrzeżeniach, wyrazach dźwiękonaśladowczych oraz służy do zwrócenia uwagi czytelnika na coś szczególnie istotnego.

~oreo 2013-06-18 14:59:17 | KX-C1-2C-27
Tytuł skopiowany z Echa Dnia

~kod 2013-06-20 07:22:36 | D6-U0-3S-5D
Wykrzyknik mógłby zostać, ale "w dniu dzisiejszym" mogli sobie darować.

~Darek 2013-11-28 17:16:55 | VX-JV-I3-OD
Jestem zszokowany!
Od lat w Kanadzie, szukalem informacji na temat mojego ulubionego brata citecznego i zdretwialem...

Darek Zelichowski